Робота класного керівника



Виховна година "Професії, які ми обираємо"


Підготувала Чубінська Б.В.

 МЕТА: активізувати процес самопізнання, свідомого професійного вибору старшокласників, розвиток навичок самоаналізу, планування, розширення уявлення про світ професій та їх особливості.

Форма проведення: тренінг
  
Хід заняття

1. Вступ. 
 Оголошення теми, мети спілкування. (На фоні музики – учні декламують вірш) Поки ти їв, і спав, і ріс Поки малий ще ти на зріст, Мабуть, вже тисячі людей Подбали про життя твоє. Аби ти добре ріс, Аби ти добре їв, Щоб ти спокійно спав І в різні ігри грав. Ти став здоровий, молодець, Сміливим і умілим, А чим порадуєш людей, Яким хорошим ділом? (На фоні музики – роздуми учня)
У ч е н ь. Хто я? Навіщо я прийшла в цей світ? Куди іде моє життя? Здавалося: це прості запитання, але дати відповіді все важче. Як же дізнатися, ким ми станемо, якими ми станемо?
 У ч и т е л ь. На це питання ми і почнемо шукати відповідь. Вибір майбутньої професії – тема актуальної розмови для кожного підлітка, бо це одне з найважливіших питань у житті, від якого багато в чому залежить подальша доля. Ця проблема – задача з багатьма невідомими: що я добре вмію, чого хочу, а що потрібно суспільству?
Протягом навчання в 9 класі ми ще не один раз будемо повертатися до цих питань.
 2. Правила роботи групи.
 3. Знайомство «Скарбничка талантів».
 Вчитель. Поділіть аркуш паперу на дві частини. У першій намалюйте символічне коло ваших інтересів – те , що ви робите із задоволенням. У другій – ваші здібності – те, що вам краще вдається, до чого, як ви вважаєте, є хист. Робота в колі: виступи учасників.
 Вчитель. Ще відомий давньогрецький філософ сказав:»Пізнай себе і виконуй свою справу».
 4. Вправа «Незавершене речення» 
 Вчитель. Кожен учасник по колу продовжує речення «Найбільше за все я мрію в майбутньому…»
 Вчитель. «Наші цінності, мрії багато в чому визначають наше життя. У пошуках свого професійного майбутнього кожному з вас важливо розставити пріоритети своїх загальних життєвих цінностей».
 5. Вправа «Мої життєві цілі»
 Вчитель: • Запишіть все, що прагнете мати в житті, ким бажаєте стати, що робити. Записуйте все, що спадає на думку, Нехай у вашому списку буде 10-15 бажань. Допишіть у нього все те, що вже маєте і хотіли б, щоб це залишилося у вас.
 • Перечитайте, викресліть те, що вважаєте зайвим.
 • Поділіть всі бажання на три категорії: 1) дуже важливі; 2)важливі; 3) бажані.
• Оцініть можливості обраної вами професії з позиції реалізації ваших життєвих цілей, насамперед першої категорії, потім другої, третьої. Професія, що приваблює вас, повинна вкладатися в схему бажаного вами стилю життя, допомагати в досягненні мети.
 • Обмін враженнями.
 6. Експеримент «Влучити в «десятку» Учні намагаються паперовою кулею влучити в «десятку». Обговорення:
 Вчитель. Чи було застереження, що кидати кулю можна тільки з одного місця? Не рухаючись? Не підходячи ближче? Чи пропонувалося зробити тільки одну спробу? Часто ми ставимо собі неіснуючі обмеження, після перших невдач швидко залишаємо спроби досягнути бажаного, а потім звинувачуємо в своїх проблемах оточуючих. Отже, недостатньо мріяти, варто конкретизувати свої цілі і шукати шляхи їх досягнення.
 7. Вправа «Плановий відділ» Поділ на команди за типом навчальних закладів: профтехучилища, коледжі, університети, інститути. (Робота в команді)
Вчитель. Про що б ми не мріяли, для досягнення цього, по-перше, важливо чітко сформулювати мету, по-друге, продумати кроки її досягнення, враховуючи реальні та потенційні можливості, оцінюючи перепони на шляху до реалізації задуманого. Зараз кожна з команд спробує скласти план дій свого однолітка, який мріє в майбутньому стати: 1) модельєром; 2) автомеханіком; 3) лікарем; 4) бухгалтером.
Виступи груп. Обговорення. Обмін враженнями.
 8. Вправа «Оголошення»
Вчитель. Подумайте, що ви вже зараз умієте робити, щоб заробити гроші, допомогти батькам, отримати власні кишенькові гроші. Складіть оголошення «Шукаю роботу». Напишіть так, щоб зацікавити потенційних роботодавців. Зачитайте, подумайте, які з оголошень найбільш реальні.
 9. Вправа «Формула професійного пошуку» (Робота в групах)
 Вчитель. Складіть перелік поступових кроків, які потрібно зробити кожній молодій людині, коли вона шукає своє місце у сучасному професійному світі. Презентація доробок. Обговорення. Вчитель. Отже, вибір майбутньої професії – дійсно складне завдання. Але це завдання, для виконання якого вами сьогодні напрацьовано алгоритм вирішення, поруч є люди, готові допомагати, підтримувати, надавати важливу в цій ситуації інформацію. Головне – робити конкретні активні кроки в цьому напрямку. Саме тоді ваш вибір буде правильним. А ви станете не тільки акторами, а й режисерами свого життя.



Презентація на тему: "Професії, які ми обираємо" 

 https://drive.google.com/file/d/0B5S4wBOLwdBYaWppb0F2M0ZxYk0/view?usp=sharing



Немає коментарів:

Дописати коментар